• Styczeń

    17

    2022
  • 362
  • 0
Kolce plastikowe

Kolce plastikowe

Kolce “plastikowe” czyli kolce z tworzywa sztucznego, w tym wypadku tym tworzywem sztucznym jest poliwęglan – niezwykle odporny materiał używany już od wielu lat w szeroko pojętym przemyśle czy budownictwie. Poliwęglan jest odporny na promieniowanie UV, warunki atmosferyczne, ujemne temperatury, przy okazji jest estetyczny i relatywnie tani w produkcji. Kolce z plastiku stają się coraz bardziej popularnym zamiennikiem dotychczas używanych kolców przeciw ptakom ze stali.

Kolce plastikowe

KOLCE PLASTIKOWE

Zabezpieczenia poliwęglanowe występują w 4 kolorach: przezroczystym, szarym, brązowym i czarnym. Posiadają one pozytywną opinię Departamentu Ochrony Przyrody w Ministerstwie Środowiska, co gwarantuje ich bezpieczeństwo jako produktu odstraszającego ptaki. Segmenty o długości 33 cm można skracać i tym samym dopasować do powierzchni na której mają zostać zamocowane. W kwestii sposobu montażu: można oczywiście użyć dedykowanych klejów, taśm dwustronnych odpornych na niskie temperatury, wkrętów do drewna, blachowkrętów czy nitów, na poręczach balkonowych istnieje możliwość montażu przy pomocy opasek zaciskowych, dzięki czemu kolce łatwo będzie można zdemontować i użyć w innym miejscu.

Kolce bezpieczne dla ptaków
Kolce bezpieczne dla ptaków

BEZPIECZNE KOLCE NA PTAKI


Z uwagi na fakt, iż stożek kolców plastikowych jest wielokrotnie szerszy od klasycznych kolców z drutu, jest on z daleka widoczny przez ptaki. Nie podlatują więc one do powierzchni zabezpieczonej próbując wylądować. Stożkowe zakończenie kolców jest również dość szerokie i tępe, przez co nie ma obawy, że jakikolwiek ptak skaleczy się próbując lądować w pobliżu zabezpieczeń – potwierdzone jest to opinią Ministerstwa Środowiska.

Podsumowując: kolce plastikowe to skuteczne, estetyczne, trwałe i bezpieczne kolce na gołębie oraz inne ptaki średniej wielkości. Tworzywo z którego są wykonane jest bardzo wytrzymałe i w przeciwieństwie do kolców metalowych nie ma prawdopodobieństwa wystąpienia korozji nawet w bardzo odległym przedziale czasowym. Dzięki kilku wariantom kolorystycznym, istnieje możliwość dobrania odpowiedniego koloru do powierzchni, co w bardzo dużym stopniu wpływa na ostateczną estetykę zabezpieczanego miejsca.

Zdjęcia z przykładowej realizacji znajdą Państwo w dziale realizacje oraz tutaj

WYCENA MONTAŻU

Prześlij nam zapytanie i uzyskaj bezpłatnie wycenę.

WYŚLIJ
Ostatnie wpisy
Popularne
© Wszelkie prawa zastrzeżone 2021 Stworzono w całości przez Grupa B2